KAMENY

 

 • Achát dodává citovou, tělesnou a rozumovou rovnováhu, podporuje sebedůvěru a napomáhá sebepoznání, posiluje soustředění, odvahu a upřímnost vůči nám samým. Pomáhá překonávat negativní pocity, zahořklost, vnitřní zlobu, odstraňuje vnitřní napětí, navozuje pocit bezpečí a jistoty, posiluje lásku a dodává odvahu k hledání lásky nové, pomáhá při citových zklamáních. Výborný ochranný kámen pro malé děti.
 • Akvamarín je kamenem klidu, radosti a štěstí především ve vztazích. Symbolizuje odvahu, potlačuje stres a uklidňuje mysl, zbavuje strachů. Dokáže zlomit staré sebeobranné naprogramování, zbystřuje intelekt a vnímavost, čistí zablokovanou komunikaci a zlepšuje sebevyjádření. Skvělý kámen pro meditaci.
 • Ametyst svého nositele ochraňuje, dává optimismus do života a odstraňuje negativitu v jeho okolí. Potlačuje stres, zmírňuje hněv a posiluje věrnost a lásku. 
  Ametyst je mimořádně mocný kámen s ochrannou sílou. Má silnou léčivou a očistnou moc, zahání nespavost a noční můry. Je kamenem klidu, zahání stres a negativní emoce, tiší strachy, vztek, obavy a zlobu, zvyšuje naděje, zahání pocit viny, zbystřuje mysl. Ametyst je kámen pravé, ryzí lásky, posiluje věrnost. Napomáhá soustředění, přijímat nové myšlenky, dodává rozhodnost, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Ametyst pomáhá při léčbě alkoholismu a jiných závislostí.
 • Apatit podněcuje tvořivost a intelekt. 
 • Azurit detoxikuje, léčí ledviny, játra, žlučník, působí na slezinu, štítnou žlázu, zuby, kosti. Rovná páteř, pomáhá při artritidě a problémech s klouby, mírní poškození mozku. Léčí krční potíže a kůži. Čistí čakry. Dodává energii. Je to mocný léčivý kámen, zvyšuje intuici, pomáhá při duchovním růstu, umožňuje lépe se ponořit do meditace a pochopit psychosomatický dopad nemocí. Zlepšuje paměť a komunikaci. Ruší myšlenkové stereotypy. Čistí stres, smutek a obavy.
 • Celestin je kámen, jenž přináší čistotu srdce a přitahuje svému majiteli štěstí. Přináší rovnováhu, odhaluje pravdu a léčí auru. Přináší hluboký klid a mír. Pomáhá při řešení konfliktů a napravuje pošramocené vztahy. Celestin uklidňuje stres. Posiluje tvořivost, hlavně v umění. Dokáže zchladit příliš žhavé emoce. Je vynikajícím léčivým kamenem. Potlačuje bolest a přináší lásku. Pomáhá při poruchách zraku a sluchu, detoxikuje a uvolňuje svalové napětí.
 • Citrín je kamenem optimismu, štěstí, hojnosti a prosperity. zbavuje nočního strachu a předchází nočním můrám, zvyšuje tvůrčí schopnosti, přináší majiteli teplo a energii, čistí čakry, zesiluje intuici, rozptyluje negativní energie, dodává sebedůvěru a pozitivní myšlení. Obnovuje sílu a energii, pomáhá léčit chronický únavový syndrom, povzbuzuje trávení, slezinu a slinivku břišní. Citrín pomáhá při léčbě infekce ledvin a močových cest, mírní oční problémy, podporuje krevní oběh, pomáhá udržet v rovnováze činnost štítné žlázy. 
 • Diamant je symbolem čistoty. Jeho čiré bílé světlo pomůže vnést do vašeho života soudržnost a provázanost. Působí příznivě na uchování pevných vztahů, vyvolává lásku a dodává na průzračnosti partnerským vztahům. Diamant vnímaný jako symbol oddanosti a věrnosti současně zvyšuje lásku, kterou cítí manžel ke své ženě. Po tisíce let slouží diamant rovněž coby symbol bohatství a bývá považován za kámen, jehož prostřednictvím lze dávat najevo materiální dostatek a současně ho k sobě přitahovat. Čím větší kámen je, tím větší hojnost přináší. Diamant funguje jako zesilovač energie, přičemž se jedná o jeden z mála kamenů, které není třeba nikdy znovu dobíjet. Energii zesiluje bez ohledu na to, z jakého zdroje pochází. Velice účinně funguje rovněž, pokud se použije spolu s dalším krystalem k léčbě - v takovém případě zvyšuje léčivou sílu druhého kamene. Současně ale platí, že stejně dobře jako pozitivní energii dokáže zesilovat i negativní. Na jemné vyšší úrovni zaceluje „trhliny" v auře neboť jí dodává novou energii. Po psychologické stránce patří mezi vlastnosti ztělesňované diamantem odvaha, neporazitelnost a odhodlanost. Nemilosrdné světlo vycházející z diamantu ale současně odhalí všechno, co je negativní a vyžaduje přeměnu. Diamant ulevuje od citové a duševní trýzně, mírní strach a nabízí možnosti nových začátků. Jedná se o kámen podněcují tvůrčí schopnosti, neboť rozvíjí představivost a invenci svého majitele.
 • Diopsid je stále více oblíbený, nádherně sytě zbarvený kámen, známý též pod názvem „Ruský smaragd", pocházející z naleziště v Jakutsku. Název Diopsid je odvozen od řeckého slova 'diopsis', které znamená „dva druhy vidění nebo mající dvě podoby". Je takto pojmenovaný proto, že při pohledu z jedné strany má exponát jednu barvu, zatímco z jiného úhlu se objevuje v různých odstínech.
 • Fluorit má silnou ochrannou moc na duševní úrovni, posiluje naše myšlenky, potlačuje silné emoce, urovnává zoufalství, depresi či vztek. Zastavuje psychickou manipulaci, dodává řád každodennímu životu. Fluorit uvádí do souladu citovou, tělesnou i duševní rovinu osobnosti. Zvyšuje sebedůvěru, zručnost, koncentraci, pomáhá při učení. Udává se, že fluorit zahání negativní energii a poruchy všeho druhu, napomáhá očistě těla od všeho, co není v pořádku, podporuje likvidici virů. Fluorit pomáhá při léčbě infekce včetně rýmy a nachlazení, podporuje regenerici kůži a sliznice, zmírňuje vrásky. Dále se udává, že působí na zuby a lze jej použít během stomatologických zásahů, dále na kosti, artritidu, revmatismus, bolesti zad, podporuje lepší funkčnost kloubů.
 • Granát je kamenem lásky, touhy a oddanosti, svému majiteli dodává energii a sílu. Je ochranným kamenem a amuletem před různými formami nebezpečí. Je kamenem se silnou schopností dodávat energii. Přináší podle potřeby klid nebo touhu. Varuje před blížícím se nebezpečím, od pradávna využíván jako amulet. Povzbuzuje lásku a oddanost. Napravuje citovou disharmonii. Upevňuje vztahy. Pomáhá v životních krizích, hlavně v situacích, kdy člověk neví kudy kam. 
 • Herkimer diamant se používá k uvolnění stresu a napětí a k navození klidu a harmonie. V metafyzické rovině jsou nejsilnější ze všech křemenných léčivých kamenů. Obsahují velké množství energie harmonizující všechny čakry.  Má dvojí ukončení krystalu, což činí tyto léčivé krystaly velmi výkonnými a jsou to tedy nejlepší krystaly pro léčení. Jsou to skvělé kameny pro čištění těla od toxinů a odstranění veškeré blokády v těle. Vzhledem k množství energie v tomto kameni lze překonat fyzické vyčerpání, jsou ideální pro ty, kteří trpí chronickou únavou a dalšími poruchami imunity. Herkimer kameny jsou vynikající na uvolnění stresu a napětí a umožňují jejich majitel se uvolnit a cítit se pohodlně. V metafyzické rovině jsou nejsilnější ze všech křemenných léčivých kamenů. Obsahují velké množství energie  které mohou pomoci sladit a otevřít všechny čakry, odstranit všechny blokády a umožnit volně tekoucí duchovní energii po celém těle.
 • Iolit je kámen zasvěcený vizím. Podněcuje k činnosti 6. čakru, napomáhá vyvolání vizuálních představ a schopnosti intuitivního vhledu. Podporuje propojení s vniřním věděním. Vhodný pro šamanské cesty a astrální cestování. Napomáhá odkrýt a pochopit příčiny různých návyků. Usnadňuje projevit vlastní osobnost a odprostit se od očekávání ostatních. Pročišťuje staré myšlenkové vzorce. Odhaluje nesoulad v osobních vztazích. Podněcuje svého majitele k tomu, aby převzal odpovědnost sám za sebe a tím pomáhá překonávat závislost na partnerovi. Spolu s Tanzanitem a Danburitem léčí minulé životy a odstraňují staré stereotypy karmické nerovnováhy, čímž vytvoří v duši prostor, do nějž lze vložit nové způsoby jednání.
 • Jantar je velmi silný uzdravující a ochranný kámen. Ve Feng Shui představuje energii vody, energii ticha, sílu klidu a očisty. Používá se jako talisman lásky a partnerských vztahů. Pohlcuje negativitu a nastoluje rovnováhu. V dřívějších dobách se často užíval k různým rituálům. Pomáhá s trpělivostí a rozhodováním. Zvyšuje důvěru. Osamělým lidem přitahuje přátele a partnera. Zvyšuje přirozenou krásu nositele. Chrání děti. Uzemňuje, čistí čakry. Pomáhá při naplňování našich tužeb. Podporuje klid. Stimuluje paměť.
 • Křišťál je univerzální léčitel a nejsilnější "kamenný zářič" na světe. Křišťál je naprosto základním a nepostradatelným pomocníkem při práci s minerály, v krystaloterapii i ve Feng Šuej. Poskytuje silnou ochranu, očišťuje a harmonizuje lidské tělo i prostor kolem sebe. Odvrací negativní energie všeho druhu. Projasňuje mezilidské vztahy a odhaluje i tu nejskrytější pravdu. Násobí energetickou sílu kamenů ve svém okolí.
 • Kyanit se používá k odstranění bloků, iluzí, zklamání, stresu a strachu. Pro povzbuzení logického myšlení, sebevyjádření a komunikace. Je výborným kamenem pro meditace.
 • Melanit je z hlediska psychické roviny je melanit často označován jako mužský granát. Je velmi vhodným pomocníkem pro muže se zablokovanými emocemi (často to bývá v důsledku přísné výchovy). A to především pro ty osvícené jedince, kteří zjistí, že je pro ně obtížné projevit lásku či se spontánně radovat ze života. Z hlediska fyzické roviny používali melanit léčitelé, mágové a mystici při úlevě od bolesti, při problémech s kostmi, střevních potížích, při obtížích v oblasti konečníku a varlat. Tento černý nerost je také známý svým skvělým působením v mužské oblasti sexu, především je-li problematická, pomáhá s prostatou či kýlou. Melanit pomáhá také vstřebávat léky a zároveň minimalizovat jejich vedlejší účinky! Jeho vyzařování funguje i při onemocnění krve, zvláště pak při potížích s červenými krvinkami a nedostatkem železa. Podle jedinců, kteří se léčivou mocí kamenů zabývají, je melanit prospěšný i při mozkových příhodách, infarktech, ale dokáže pomoci i při rakovině v dolní polovině těla. A to zřejmě i v souvislosti s faktem, že melanit je ze všech granátů nejsilněji spojen se zemí. Doporučuje se nosit mužům i ženám, aby obnovili spojení se silou samotné matky Země, a tak dokázali čerpat ze svých vlastních kořenů. Tento magický temný kámen nám dodává pocit, že vše, co děláme, stojí na pevných základech. Mezi jeho výjimečné vlastnosti patří i čistící schopnost, skvěle pročistí místnosti v domě, melanit totiž pohlcuje všechno, co není čerstvé a ryzí…
 • Morganit ztělesňuje lásku k sobě i k ostatním lidem. Pokud je barva morganitu spíš fialovo-růžová, pak harmonizuje čelní čakru, používá se ke stimulování mysli a porozumění vzpomínkám. Broskvová barva představuje hluboký duchovní aspekt božské lásky a harmonizací sakrální čakry podporuje energii Kundalini, čímž může stimulovat sexuální pocity a zlepšit tak vztahy mezi partnery. Ovlivněním čakry solar plexu podporuje nejen tvořivost, ale také ženskou energii lásky a je tak vhodný pro nezapomenutelnou zkušenost lásky. Ženám pomáhá uvědomit si svou nezávislost na mužích při současném pocitu harmonie s mužskou energií. Morganit je vhodným kamenem pro partnery, zvyšuje pocit sounáležitosti, lásku a vzájemné pochopení.
 • Olivín je kámen, který přitahuje peníze, lásku a štěstí, používá se jako ochranný amulet. Olivín též tiší vztek a nervozitu, podporuje klidný spánek, odráží negativitu zpět k majiteli. Čistí srdeční čakru a solar plexus, odstraňuje staré pocity viny a lpění na minulosti. Podporuje rychlý duchovní růst. Pomáhá při odpuštění, potlačuje žárlivost a lítost. Pomáhá přijmout odpovědnost za vlastní život. Zamezuje letargii. Léčí problematické vztahy. Olivín náleží receptivní energii, elementu země a planetě Venuši. 
 • Opál podporuje družnost a upevňuje vztahy s ostatními lidmi, pomáhá nám naladit se na jejich emociolní vlnu. Pomáhá přirozené regeneraci, podporuje příjem kyslíku, zlepšuje činnost plic a usnadňuje jejich léčbu, pomáhá v boji s nachlazením, čístí střevo a sliznice. Uklidňuje a potlačuje nespavost.
 • Pyrit je kamenem intelektu, podporuje inteligenci, duševní rovnováhu, logiku, analytické myšlení, tvořivost, paměť a psychický vývoj. Je velmi silným ochranným kamenem, který podporuje pozitivní energii a zvyšuje štěstí. Je ideální kámen pro léčení s rychlým účinkem. Chrání na všech úrovních, zejména proti infekčním chorobám, úrazům a jiným nebezpečím. Učí diplomatickému jednání, zvyšuje příliv nových myšlenek, pomáhá při plánování, harmonizuje citovou nerovnováhu. Zvyšuje sebedůvěru a pomáhá lidem v podřízeném postavení uvědomit si vlastní cenu. Ulevuje při úzkosti, zklamání a melancholii. Dodává tělu energii a také všemu kolem sebe. Vhodný při duševní práci.
 • Rubín ohnivý a podmanivý drahý kámen, nazývaný „králem mezi kameny". Rubín je talismanem vášně, ochrany a prosperity. Je kamenem bohatství i ochrany. Vytváří štít proti všem druhům útoků. Představuje sílu a energii. Uvádí do rovnováhy činnost srdeční čakry. Podněcuje touhu po životě  a sexuální aktivitu. Zahání strach, smutek a negativní myšlení. Zajišťuje klidný spánek bez nočních můr.
 • Růženín je symbolem lásky, krásy a uzdravováni. Učí nás trpělivosti při řešení problémů, sebelásce, dává sílu odpouštět. Oživuje fantazii a tvůrčí myšlení. Odbourává strach, zlost, nelibost, pocit viny. Pomáhá přijímat nezbytnost změn. Dodává životní energii.
 • Safír jehož jméno je odvozeno z řečtiny a znamená „modrý“, je léčivým kamínkem vhodným pro zlepšení komunikace, vyjadřování a formulování myšlenek. Jeho modrá barva uklidňuje, potlačuje stres a smutek. Je považován za kámen moudrosti, prosperity, bohatství a za ochránce pravé lásky. Přináší klid, ochraňuje lásku, podporuje věrnost. Přitahuje bohatství a prosperitu. Potlačuje depresi a udržuje rovnováhu v těle. Umožňuje soustředění, uklidňuje mysl, zbavuje nežádoucích myšlenek a napětí. Potlačuje depresi a duchovní zmatek. Odstraňuje zklamání. 
 • Smaragd je kamenem úspěšné lásky. Přivolává věrnost a štěstí. Partnerské vztahy udržuje v rovnováze, uklidňuje city a zajišťuje fyzickou i duševní rovnováhu. Posiluje paměť, zvyšuje vnímavost, ovlivňuje vědomou i podvědomou mysl. Uděluje veškeré vědění minulosti, současnosti a budoucnosti. Ochraňuje před kouzly a negativitou. Podnikatelům přináší dobré obchody a zvyšuje odbyt.
 • Topaz  je ochranný kámen proti všem druhům negativity. Mírní strach, vztek a úzkost. Je kamenem hojnosti, pevného zdraví, energie. Používá se jako talisman k dosažení stanovených cílů nebo jako talisman lásky. Zabraňuje náměsíčnosti a nočním můrám. Přináší radost a hojnost, upevňuje zdraví, zaměřuje energii tam, kde je to třeba, uklidňuje, dobíjí, motivuje, přináší pravdu a odpuštění, též přízeň osudu zajišťující úspěšné dosažení stanovených cílů. Je kamenem lásky, majiteli pomůže být otevřený a dosáhnout vnitřní moudrosti, je vhodný pro umělce.
 • Turmalín je jedinečný kámen, který působí ve prospěch svého majitele a přináší mu radost. Pohlcuje negativní vibrace, odstraňuje stres, zlost, strach, je ochranným šamanským kamenem. Napomáhá pochopení sebe sama i druhých, zvyšuje sebedůvěru, nezávislost a pomáhá získat nadhled nad rozčilujícími situacemi. Vzácný melounový turmalín v podobě pestrobarevné směsi tromlovaných kamínků. Melounový turmalín se nevyskytuje tak často, jako ostatní druhy turmalínů, což z něj činí vzácný a sběratelsky atraktivní turmalín. 
 • Růžový turmalín je známý tím, že podporuje mír a inspiruje lásku. Růžové a zelené turmalíny jsou jako ženské a mužské protějšky. 
 • Melounový turmalín je silný ochranný kámen, který vyrovnává a harmonizuje čakry. Zklidňuje a zmírňuje stres, pomáhá zmírnit depresi a napravit emocionální rány.Turmalín melounový je vynikajícím kamenem pro vyvážení hemisfér v mozku, odstranění blokád a proměnu negativních energií v pozitivní energie. Podporuje rovnováhu všech čaker a podporuje soucit, empatii, sympatie a sebevědomí.
 • Vltavín je křemičité sklo tektického původu, který vznikl dopadem obrovského meteoritu na Zemi (konkrétně v německém kráteru Reis). Žárem, způsobeným dopadem tohoto tělesa, se roztavily okolní horniny a rozstříkly se do velké dálky, kde vznikla dnešní naleziště. Jedná se o vzácný "kámen", který se nachází pouze v České republice v povodí řeky Vltavy a jeho zdroje se postupem času vytěžují a ztenčují.
  Vltavín je kamenem štěstí a plodnosti. Umožňuje komunikaci s vyšším já, nejvyššími mistry a vesmírnými posly. Zavede vás do vyšších dimenzí a umožní projít procesem růstu. Otevírá a čistí různé bloky a harmonizuje čakry. Urychluje duchovní růst. Dovolí vám cestovat do jiných životů. Pomůže vám zjistit, co je třeba udělat v tomto životě, aby jste předešli nepříjemným důsledkům. Pomáhá odprostit se od každodenních starostí - od strachu z budoucnosti a obav o peníze. Přináší inspiraci a nečekaná řešení, která vás vedou kupředu. Spouští mocné přívaly světelné energie směrem do těla a zvyšuje osobní vibrace.
 • Zirkon podporuje bezpodmínečnou lásku k sobě samému i k ostatním, harmonizuje vaši vnitřní přirozenost se Zemí a slad'uje fyzické tělo i těla. Pomáhá pochopit, že jste duchovní bytostí na stezce lidského vývoje a zdůrazňuje jednotu, z níž pocházejí všechny duše. Tento kámen přitahuje protiklady a vštěpuje vytrvalost a neústupnost od svého záměru. V mentální oblasti zirkon podporuje jasné myšlení a pomáhá oddělovat důležité od nepodstatného. Zdolává žárlivost a sklon k majetnictví, podporuje odtržení od staré lásky a otevření se nové.